Daniel Ricciardo, herojska pobjeda u Monte Carlu - Formula 1
1 Formula

Daniel Ricciardo, herojska pobjeda u Monte Karlu - Formula 1

Daniel Riccardo osvojio je Veliku nagradu Monte Carla nakon što je 2/3 utrke istrčao u Red Bullu bez sedme brzine. Heroic feat

Herojska pobjeda Riccardo в Grand Prix Monaka a Monte Carlo: Australijski vozač osvojio je šesti krug F1 svijet 2018 držeći ostale vozače 2/3 udaljenosti s jednim red bull lišen sedme brzine.

Epski podvig koji je smanjio plasman na Svjetskom prvenstvu. Prelazimo na borbu za titulu između Sebastian Vettel с Ferrari (danas je 2. na cilju) e Lewis Hamilton (3 °) s Mercedes in triello?

F1 Svjetsko prvenstvo 2018. - VN Monaka: izvještaji

Daniel Riccardo (Red Bull)

Un Grand Prix Monaka nezaboravno za Riccardo, njegov drugi uspjeh u sezoni i prva pobjeda Monte Carlo... Nakon što je dominirao slobodnim vježbama i kvalifikacijama, a nakon sjajnog početka, snašao se red bull bilo šta, samo nije u formi. Uprkos odsustvu sedme brzine (kazna na nekoliko brzih dionica staze u Monaku), uspio je prestići sve svoje rivale i popeti se na gornju stepenicu postolja.

Sebastian Vettel (Ferrari)

Sebastian Vettel - drugi na cilju - protiv tako brzog Rikarda nije mogao više. Treći podijum Monte Carlo Stečeno u protekle četiri godine omogućilo mu je da odgrize Hamiltonu 3 boda.

Lewis Hamilton (Mercedes)

takođe Lewis Hamilton - kao i Fetel - zauzeo treće mesto u "najbolja tri" u Grand Prix Monaka u poslednje 4 godine. Međutim, čini se da britanski vozač nikada nije uspio napasti Ferrari (vjerovatno zbog neoptimalnog upravljanja gumama).

Max Verstappen (Red Bull)

Nosite kletvu Monte Carlo šta sprečava Max Verstappen stupi na podij. Međutim, nizozemski jahač imao je sve što je bilo potrebno da uspije: nakon zadivljujućih rezultata u slobodnim vježbama, ugrozio je svoju utrku udarcem u ogradu na kraju PL3. Kako se nije mogao kvalifikovati, startovao je sa posljednje pozicije na tabeli i uspio je završiti trku na devetoj poziciji zahvaljujući nizu čistih i uvjerljivih pretjecanja.

red bull

Mercedes je bio u pravu: red bull bila bi mašina za pobedu Monte Carlo... Austrijski automobili dominirali su slobodnim vježbama, a nakon jučerašnje jutarnje nesreće u Verstappenu ovo je bio jedini Riccardo koji je dokazao vrijednost ovog automobila na putevima Kneževine. Rezultat? Pobjeda, drugi pol u posljednje tri Grand Prix Monaka i treća po redu trka na ovoj stazi sa najmanje jednim mjestom u "prva tri".