F1 2018 - GP Giappone: Hamilton super a Suzuka - Formula 1
1 Formula

F1 2018 - Velika nagrada Japana: Hamilton Super na Suzuki - Formula 1

Lewis Hamilton također je osvojio Veliku nagradu Japana na Suzuki i sve više vodi Svjetsko prvenstvo u Formuli 1 2018. godine.

Kao što smo i očekivali Lewis Hamilton takođe dominirao Velika nagrada Japana a Suzuka: Britanski pilot Mercedes svojim mrvicama je ostavio mrvice (2. drug Valtteri Bottas i 3 ° Max Verstappen с red bull) i učvrstilo svoje vodstvo u F1 svijet 2018.

Slabo Ferrari: Kimi Raikkonen završio je na petoj poziciji, a da nije ni stvorio utisak da bi mogao više. Sebastian Vettel bio je protagonista dobrog povratka, ali je napravio i jednu grešku previše.

1 F2018 Svjetsko prvenstvo - Izvještaji za Veliku nagradu Japana

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton monopolizovano Velika nagrada Japana a Suzuka sa sjajnom trkom.

Za britanskog vozača ovo je šesti uspjeh od sedam kontroverznih Grand Prix događaja: Teksas za dvije sedmice bi mogao čak i proslaviti F1 svijet 2018.

Valtteri Bottas (Mercedes)

Još jedan dobar test za Valtteri Bottas: brzo, kontinuirano i dobro prianjanje na Verstappenu.

Treće postolje u posljednje četiri trke i osam zaredom Grand Prix u "prvih pet": zaista nije loše.

Max Verstappen (Red Bull)

Jedina prava greška Max Verstappen в VN Japana 2018 je počinjen u prvom krugu kada je (s pravom) dobio kaznu od 5 sekundi zbog nenamjernog povratka na stazu, ozlijedivši Raikkonena.

Holandski vozač - treći kod kockaste zastave - ne griješi u komunikaciji s Vettelom: manje entuzijazma od strane prvog vozača Ferrarija bilo bi dovoljno.

Sebastian Vettel (Ferrari)

Sebastian Vettel odlično započeo Velika nagrada Japana a Suzuka sa odličnim startom (od 8. do 4. u prvom krugu), ali je zabrljao ubrzo nakon što je pokušao prestići Verstappena uprkos tome što mu je ponestalo mjesta.

Svjetsko prvenstvo je sada izgubljeno, ali među pozitivima slavimo povratak u trku i najbrži krug.

Mercedes

A Suzuka la Mercedes postignuto savršenstvo: četvrta pobjeda zaredom, drugi nastup zaredom i šesti trijumf u posljednjih sedam Grand Prix -a.

Il F1 svijet 2018 Graditelji su na korak od toga.