F1 2018 - Velika nagrada Belgije: Vettel i Ferrari King of Spa - Formula 1
1 Formula

Devet godina kasnije, Ferrari se vratio da osvoji Veliku nagradu Belgije zahvaljujući Sebastianu Fetelu, prvom u trinaestoj etapi Svjetskog prvenstva 1. godine.

Devet godina kasnije Ferrari vratio da pobedi VN Belgije zahvaljujući Sebastian Vettel: Njemački vozač osvojio je trinaestu etapu F1 svijet 2018 ranije Lewis Hamilton (2 ° C Mercedes) i Max Verstappen (3 ° C red bull).

Utrka kojom dominiraju crveni i koju karakterizira zastrašujući sudar straga uzrokovan Niko Hulkenberg (kažnjen sa deset pozicija mreže na sljedećoj Velikoj nagradi Monze) što je dovelo do uklanjanja nevinih Fernando Alonso, Charles Leclerc, Riccardo e Kimi Raikkonen... Takođe, performanse Force-India, prisilno ponovno pokretanje bez naočara i s novim imenom (Racing Point Force Indija) nakon što je stvorio tim od nule u rukama britanskog konzorcija predvođenog kanadskim milijarderom Lawrence Walk (otac Koplje, pilot Williams) i već može osvojiti 18 bodova zahvaljujući petom mjestu Sergio Perez i šesti Esteban Ocon.

1. F2018 Svjetsko prvenstvo - Izvještaji za Veliku nagradu Belgije

Sebastian Vettel (Ferrari)

Il Velika nagrada Belgije 2018 odlučeno je Sebastian Vettel u prvom krugu, neposredno ispred sigurnosnog automobila, sa izuzetnim pretjecanjem na Kemmelu ravno protiv Hamiltona (bez pomoći DRS). Od tada mu nema para.

Lewis Hamilton (Mercedes)

A Lewis Hamilton nije bilo dovoljno osvojiti pol Spa FrancorshamFerrari je danas imao prednost, a aktuelni svjetski prvak učinio je sve što je mogao da donese neke vrijedne bodove u smislu Svjetskog prvenstva.

Valtteri Bottas (Mercedes)

Il Velika nagrada Belgije 2018 di Valtteri Bottas prošlo je malo u tišini: finski trkač, koji je startao 17. nakon penala zbog zamjene svih elemenata pogonskog agregata, postao je protagonist spektakularnog povratka (slomljenog sudarom na startu Williamsa Sirotkina: 5 sekundi penal), što ga je podiglo na četvrto mjesto. Ne zaboravite na brzi krug ...

Max Verstappen (Red Bull)

Max Verstappen vratio se na postolje nakon što je gladovao za tri GP -a i iskoristio ostavku svog saigrača Riccarda da ga prestigne u trci. F1 svijet 2018... Dobra trka za holandskog vozača koji je startovao sedmi, završio na trećem mjestu i može se dobro izvesti na dugim ravnim dionicama. Spa Francorsham.