F1 2019 - Hamilton osvojio Veliku nagradu Kanade, penal za Vettela - Formula 1
1 Formula

Lewis Hamilton (Mercedes) osvojio je Veliku nagradu Kanade u Montrealu uprkos prelasku linije iza Fetela (kažnjen 5 sekundi zbog pokrivanja protivnika)

Lewis Hamilton takođe pobedio VN Kanade a Montreal с Mercedes uprkos prelasku cilja iza Sebastian Vettel... Nemački vozač Ferrari Zapravo, bio je kažnjen sa pet sekundi zbog toga što je završio u 48. krugu protiv britanskog protivnika.

Zasluge: Fotografija Mark Thompson / Getty Images

Izvori: Fotografija Charles Coates / Getty Images

Zasluge: Fotografija Peter J. Fox / Getty Images

Iza leđa dvojice izazivača koji se bore za F1 svijet 2019 su Charles Leclerc, treće mjesto sa konkurentnijom crvenom nego inače.

1. F2019 Svjetsko prvenstvo - Izvještaji o Velikoj nagradi Kanade

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton volio bi pobijediti na stazi, a ne na račun kazne izrečene Vettelu, ali trka ide tim putem.

Za britanskog jahača, sve više i više vodeći F1 svijet 2019 - Ovo je peti uspeh u prvih sedam trka šampionata.

Sebastian Vettel (Ferrari)

Da biste ove godine pobedili Hamiltona, morate biti savršeni i Sebastian Vettel a Montreal Nije. Njemački vozač jučer je bio izuzetan igrač u kvalifikacijama (odlaskom kući pole), ali greška napravljena u trci – ostavljanje mjesta Hamiltonu u 48. krugu – dovela je do penala, o čemu se raspravljalo, ali, po našem mišljenju, s pravom. Osim toga, reakcija nakon trke nije bila baš zrela, što ga je natjeralo da preokrene znakove prvog i drugog mjesta.

Četvrto postolje u posljednjih pet Grand Prixa je pozitivan znak (u kombinaciji sa odličnim brzinskim performansama prikazanim na ovom). Velika nagrada Kanade), ali pobjeda izostaje od augusta prošle godine.

Charles Leclerc (Ferrari)

Brzina i specifičnost: Ovo se može sažeti kao VN Kanade di Charles Leclerc.

Vozač iz Monaka osvojio je drugo postolje u sezoni nakon Bahreina, a u Francuskoj će pokušati osvojiti četvrto mjesto u trci. F1 svijet 2019 Ferstappen.

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas nije bilo baš dosljedno Montreal: loš u kvalifikacijama, kupio si četvrto mjesto u utrci i bonus bod za brza vožnja.

Nakon šest podijuma zaredom, finski vozač se po prvi put ove sezone probio među tri najbolja.

Ferrari

danas Ferrari Nakon više od sedam mjeseci takmičenja na postolju, pokazali su se vrlo konkurentnim: dva pojedinačna sportista bila su na postolju.

Vettel je vrlo brz u kvalifikacijama i utrci (s greškom koja ga je koštala pobjede) i lako treće mjesto za Leclerca: Cavallino u porastu?