F1 - Vettel osvaja Veliku nagradu Britanije 2018 s Ferrarijem - Formula 1
1 Formula

Sebastian Vettel osvojio je Veliku nagradu Velike Britanije na Silverstoneu ispred Hamiltona i Raikkonena i učvrstio svoje vodstvo u Svjetskom prvenstvu u Formuli 1 2018. godine.

To je bilo VN Velike Britanije uzbudljivo ono što je vidio kako pobjeđuje Sebastian Vettel и Ferrari: uspjeh koji je njemačkom vozaču omogućio da učvrsti svoje vodstvo u F1 svijet 2018.

Prati ga Lewis Hamilton, protagonist velikog povratka: postigao pogodak u prvim kornerima od Kimi Raikkonen (kažnjen za 10 sekundi i završio na 3. mjestu), bio je na 18. mjestu, a cilj je prešao drugi.

F1 Svjetsko prvenstvo 2018. - Britanske GP izvještaje

Sebastian Vettel (Ferrari)

Izvojena zaslužena pobjeda Sebastian Vettel a Silverstone: odličan početak, odlično pretjecanje u finalu protiv Bottasa i jedan Ferrari vrlo brzo u svim uslovima.

Za vođu F1 svijet 2018 Ovo je drugi uspjeh u posljednje četiri Grand Prix -a i četvrto postolje u posljednjih pet trka.

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton završio bi drugi čak i bez nesreće sa Raikkonenom na startu: Vettel je danas bio brži.

Zauzevši jučerašnju pol poziciju (četvrti put zaredom u Silverstone, peti u posljednjih šest godina), a nakon lošeg starta (prestigli su ga Vettel i Bottas) srušio ga je Raikkonen i završio na 18. poziciji. Izuzetan povratak koji mu je doneo drugo mesto, peto postolje za domaću Grand Prix nagradu i drugo u Top XNUMX u poslednje tri trke šampionata. Svjetska F1 2018.

Kimi Raikkonen (Ferrari)

Kimi Raikkonen bio pravedno kažnjen 10 sekundi za udaranje Hamiltona na startu, ali je ipak uspio zauzeti treće mjesto, popraćeno vrlo zanimljivim dvobojem s Verstappenom.

Za Icemana ovo je treće postolje u nizu F1 svijet 2018: zaslužuje još godinu dana ugovora sa Ferrari za čaše koje donosi u Cavallino ...

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas mogao je malo učiniti protiv jednog Ferrari tako brzo: uspio je prestići Vettela za nekoliko krugova, ali ne više.

Finski vozač Mercedes završeno VN Velike Britanije na četvrtoj poziciji: treći uzastopni Grand Prix bez postolja ...

Ferrari

Nema zavere Ferrari protiv Mercedesa a Silverstone: Vettel je zasluženo pobijedio VN Velike Britanije i Raikkonen su se izjasnili krivim za incident sa Hamiltonom.

Istina je da se sedam godina kasnije Cavallino vratio kako bi osvojio Ujedinjeno Kraljevstvo: dominaciju potvrđuje prisustvo dva Crvena na postolju.