Ford Bronco je završio treći na NORRA Mexican 1000 reliju u Baja California.
Članci

Od 25. do 29. aprila, Donja Kalifornija bila je domaćin relija NORRA Mexican 1000, jednog od najizazovnijih terena na svijetu, koji je Ford Bronco 2021. mogao preći bez problema, zauzevši treće mjesto u svojoj kategoriji.

uspio zauzeti jednu od prvih pozicija na NORRA Meksičkom 1000 reliju, koji je završen 29. aprila. , zauzeo je treće mjesto na postolju u svojoj kategoriji, postavši jedan od prvih koji je u pet dana koliko je trajalo takmičenje uspio u potpunosti preći pustinju Baja California.

Izazov su preuzeli Jamie Groves i Seth Golawski, dvojica iskusnih inženjera brenda, u automobilu sa četvora vrata koji je savladao svaku prepreku u pustinji Baja California, jednom od najizazovnijih i najopasnijih terena u svijetu trka. Brend se mnogo puta utrkivao na ovoj stazi, tako da njegovo pojavljivanje tamo zaista označava još jedan test izdržljivosti i performansi pored svih ostalih provedenih prije lansiranja.

„Bronco ovde ima dugu i uspešnu istoriju trkanja, pa smo želeli da testiramo novi Ford Bronco kao naš poslednji test. Izgrađeno divlje ekstremno testiranje, i premašio je naša očekivanja u radu u ovom podmuklom okruženju. Ova utrka je ključna finalna zastava koja potvrđuje šta Bronco može učiniti prije lansiranja,” rekao je Jamie Groves, Bronco tehnički menadžer.

Donja Kalifornija je poznata po svom nepredvidivom scenariju u kojem vozila nailaze na razne ekstremne vremenske uslove i različite tipove terena (blato, mulj, suva jezera, slane močvare, kamenit teren), čija težina na kraju mnoge prisiljava da napuste put. Shodno tome, služi kao nepobitni dokaz snage i mogućnosti svakog vozila koje ga savladava.

Onaj koji se takmičio je imao neke promjene izvan fabričkog dizajna. Inženjeri su dodali kavez, sigurnosne pojaseve, trkačka sjedišta i opremu za gašenje požara. Takođe je imao 6-litarski EcoBoost V2.7 motor sa automatskim menjačem i opcionom kutijom za prenos. Sistem ovjesa je koristio Bilstein amortizere, a gume su bile 33-inčne BFGoodrich gume za sve terene.