F1 2018 – VN Rusije: Dominacija Mercedesa – Formula 1
1 Formula

Dominacija Mercedesa na Velikoj nagradi Rusije u Sočiju: Hamilton osvaja šesnaestu fazu Svjetskog kupa F1 2018. zahvaljujući podršci svog saigrača Bottasa (2. mjesto)

La Mercedes dominirao - kao što smo i predvideli - Velika nagrada Rusije a Soči: Lewis Hamilton osvojio šesnaestu etapu F1 svijet 2018 hvala na usluzi koju je dobio od sagovornika Valtteri Bottas (Drugi na cilju, zaslužio bi pobjedu, ali ga je njegov tim natjerao da odustane od pozicije).

U trci koju sam video Ferrari di Sebastian Vettel e Kimi Raikkonen na 3. i XNUMX. mjestu slavimo izuzetne performanse Max Verstappen... Holandski vozač red bull, koji je započeo 19., postao je protagonist izuzetnog povratka: 13. nakon prvog kruga, 10. nakon tri kruga, 5. nakon 8 krugova, pa čak i vodio 19. krug (prije promjene guma i kraja trke na petoj poziciji) ).

F1 Svjetsko prvenstvo 2018. – VN Rusije: izvještaji

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton približava se F1 svijet 2018 zahvaljujući petoj pobjedi u posljednjih šest Grand Prix -a. Uspjeh zahvaljujući Bottasovoj dobroti, a također i nakon besprijekorne trke u kojoj je uspio ispraviti grešku u boksačkoj strategiji (koja ga je dovela iza Vettela), zaobišavši njemačkog jahača u kratkom vremenu lakim manevrom.

Valtteri Bottas (Mercedes)

Un Velika nagrada Rusije izuzetna za Valtteri Bottas, autor Soči из pole i odličan početak. Prisiljen da odustane od najviše stepenice postolja zbog komandnih naredbi koje ga pozivaju da prepusti poziciju Hamiltonu u 25. krugu, on i dalje vodi drugo postolje na svijetu u posljednje tri Grand Prix -a. F1 svijet 2018.

Sebastian Vettel (Ferrari)

Treće mesto Sebastian Vettel в Velika nagrada Rusije podudara se sa četvrtim postoljem u posljednjih pet Grand Prix -a, ali ovdje se nema što slaviti jer pobjeda nedostaje više od mjesec dana. Hamiltonovo preticanje demonstracija je čiste superiornosti srebrnih strijela.

Kimi Raikkonen (Ferrari)

Od kada je potpisao ugovor sa Sauberom Kimi Raikkonen "Smješten": četvrto mjesto bez odlaganja za finskog vozača.

Mercedes

I ove godine Soči la Mercedes prepustio mrvice svojim protivnicima: peta pobjeda (i treća dvostruka) u pet izdanja Velika nagrada Rusije.