F1 2018 - Velika nagrada Mađarske: Hamilton ponovo, Mercedes ponovo - Formula 1
1 Formula

Lewis Hamilton (Mercedes) osvojio je Veliku nagradu Mađarske na Hungaroringu ispred Ferrarija Vettela i Raikkonena.

Kao što smo i očekivali Lewis Hamilton (Mercedes) osvojio Velika nagrada Mađarske sve "Hungaroring Ahead Ferrari di Sebastian Vettel e Kimi Raikkonen.

Uspjeh koji je omogućio britanskom vozaču da učvrsti svoje vodstvo u utrkama. F1 svijet 2018... Takođe hvala druže Valtteri Bottas, dobro se u prve tri četvrtine trke branio od napada rivala, ali je autor u finalu od dva previše "loša" kontakta: jedan protiv Fetela i drugi protiv Ricciarda - što je dovelo do kazne od deset sekundi.

Svjetsko prvenstvo F1 2018. - Izvještaji za Veliku nagradu Mađarske

Sebastian Vettel (Ferrari)

Drugo, uprkos svemu: uprkos činjenici da je previše vremena izgubljeno na bodovanje i na pit stop -u, uprkos kontaktu sa Bottasom i uprkos lošem osjećaju ultra mekane gume u drugom delu Velika nagrada Mađarske. Sebastian Vettel nije napravio greškuHungaroring samo kiša tokom kvalifikacija to ga je spriječilo da odnese kući zasluženu pobjedu: njemačkom vozaču ovo je treće postolje u posljednje četiri održane trke.

Lewis Hamilton (Mercedes)

Un Velika nagrada Mađarske savršen za Lewis Hamilton, sve više i više zapovijeda F1 svijet 2018... Zahvaljujući poslu štitonoše, Bottas je vrlo lako osvojio treću pobjedu u posljednjih pet Grand Prix -a. Međutim, da jučer nije padala kiša tijekom kvalifikacija, pričali bismo o drugoj utrci: u subotu, po suhom vremenu, Ferrari je bio nepobjediv.

Daniel Riccardo (Red Bull)

Ko je ovo rekao unutra Velika nagrada Mađarske zar ne možeš prestići? Sve 'Hungaroring Daniel Riccardo počeo je 12., završio 16. nakon kontakta na startu, bio je protagonista velikog povratka, dirnuo ga je Bottas i ipak uspio prestići finskog vozača sa red bull devastirano na četvrtom mjestu. Šesta trka zaredom pala je sa postolja, ali kakva je to trka ...

Kimi Raikkonen (Ferrari)

Jedino svjetlucanje Kimi Raikkonen dogodilo se na početku kada je pokušao (neuspješno) preteći Bottasa prije nego što je ustupio mjesto svom saigraču Vettelu. Osporio je Velika nagrada Mađarske u kritičnom stanju (bez vode) i diskretno je zauzeo peto postolje zaredom: događaj koji se nije dogodio od 2007. (godina jedine svjetske titule koju je osvojio "Iceman").

Ferrari

S jedne strane, još dva automobila na postolju (po treći put u posljednja četiri Grand Prixa), s druge strane, trka je izgubila (također) u boksu zbog predugog zaustavljanja u boksu. IN Velika nagrada Mađarske le Ferrari bili su vrlo brzi, ali daljeHungaroring teško je uvijek se dobro provesti ako nisi ispred svih.