F1 2019 – Mercedes dubl u Francuskoj, Hamilton dominira – Formula 1
1 Formula

F1 2019 - Mercedes dubl u Francuskoj, Hamilton dominira - Formula 1

Mercedes je takođe dominirao na Velikoj nagradi Francuske u Le Castelletu, osmom kolu F1 Svjetskog prvenstva 2019., s Hamiltonom prvim, a Botasom drugim. Ferrari se morao zadovoljiti Leclercovim podijumom i Vettelovim najbržim krugom (5. mjesto).

Pogodi ko je pobedio Velika nagrada Francuske a Le Castellet? Dobro urađeno: Mercedes.

Zasluge: Fotografija Dan Istitene / Getty Images

Izvori: Fotografija Charles Coates / Getty Images

Njemački tim je u osmoj fazi turnira postigao dupli rezultat. F1 svijet 2019 – jedna od najdosadnijih trka ikada – zahvaljujući pobjedi Lewis Hamilton i na drugom mestu Valtteri Bottas.

Svjetsko prvenstvo u F1 2019. - Izvještaji o Velikoj nagradi Francuske

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton dominirao Velika nagrada Francuske iskorištavanje Mercedes nepobjediv na ovoj stazi.

A Le Castellet Petostruki svjetski prvak odnio je šestu pobjedu u prvih osam trka u sezoni: malo je vjerovatno da će izgubiti F1 svijet 2019.

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas ponovo našao podijum Velika nagrada Francuske bez mnogo truda. Zaista, u finalu se i on opustio, rizikujući da ga pretekne Leclerc.

Finskom trkaču je bilo dovoljno da završi svoj „domaći zadatak“, odnosno da ga dovede do cilja. Mercedes očigledno superiorniji od svojih konkurenata.

Charles Leclerc (Ferrari)

Charles Leclerc vygral Velika nagrada Francuske među "narodom" i zauzeo treće mjesto (koje je moglo biti i drugo u završnim krugovima), što se poklapa sa trećim postoljem u karijeri.

Uvjerljiva utrka, izgrađena posebno u jučerašnjim kvalifikacijama (treće mjesto na mreži).

Sebastian Vettel (Ferrari)

Sebastian Vettel još jednom prešao ciljnu liniju u "petorki" (peti nakon sedmog starta zbog loših kvalifikacija) i saznalo se da F1 svijet 2019 je čvrsto u rukama Hamiltona i Mercedesa.

Bezbojni test za njemačkog vozača, poboljšan isključivo prvim najbržim krugom u sezoni (što mu je omogućilo da osvoji bonus bod).

Mercedes

La Mercedes pobedio je Velika nagrada Francuske deseta pobjeda u nizu, a kada bi Srebrne strijele sljedeće nedjelje u Austriji ponovo stajale na najvišoj stepenici postolja, izjednačile bi se s istorijskim rekordom od 11 uzastopnih trijumfa koji je postigao legendarni McLaren od 1988.

A Le Castellet Reprezentacija Njemačke završila je na šestom mjestu Doppietta Sezona (od osam Grand Prixa) još jednom je dokazala svoju suludu superiornost.