F1 2019: dupli Mercedes takođe u Azerbejdžanu – Formula 1
1 Formula

Mercedes je također osvojio dvostruki rezultat u Bakuu (četvrti u prve četiri utrke Svjetskog prvenstva F1 2019.): Bottas prvi u Velikoj nagradi Azerbejdžana, Hamilton drugi i Vettel treći.

IZVORI: Fotografija Clive Mason / Getty Images

IZVORI: Fotografija Dan Istitene / Getty Images

IZVORI: Fotografija Mark Thompson / Getty Images

IZVORI: Fotografija Charles Coates / Getty Images

Cak i u Baku bili smo svjedoci dominacije Mercedes: u Državno preduzeće Azerbejdžan - četvrta faza F1 svijet 2019 - Tim Njemačke je završio na XNUMX. mjestu Doppietta u nizu zahvaljujući pobjedi Valtteri Bottas (koji se vratio na vrh šampionata) i završio na drugom mjestu Lewis Hamilton.

I dalje razočaranje za Ferrari. Sebastian Vettel završio je treći na kavkaskoj trci, dok je Charles Leclerc – takođe zbog strategije penala – morao je da se zadovolji petim mestom (plus bonus poen od brza vožnja).

1. F2019 Svjetsko prvenstvo - Izvještaji za Veliku nagradu Azerbejdžana

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas bilo je savršeno unutra Velika nagrada Azerbejdžana: To Baku Finski jahač dominirao je pol pozicijom, dobrim startom, odličnim tajmingom i odbranom od Hamiltonovih napada u finalu.

Druga pobjeda u posljednja četiri Grand Prixa poklapa se s povratkom u šampionski tim. F1 svijet 2019.

Charles Leclerc (Ferrari)

Charles Leclerc – morao je startati sa 8. pozicije zbog ozbiljne greške u subotnjim kvalifikacijama – imao odličan prvi dio Velika nagrada Azerbejdžana idealna upotreba srednjih guma (35 krugova, previše).

Za vozača iz Monaka (autor knjige) brza vožnja u finalu: ima bonus bod) četvrta je uzastopna Velika nagrada u prvih pet. Sa drugačijom strategijom, vjerovatno bi se mogao popeti na postolje ...

Sebastian Vettel (Ferrari)

Sebastian Vettel učinio je najbolje što je mogao, još jednom potvrđujući da je najbrži vozač koji nije Mercedes. Nakon borbe gume soft se otkupio sa srednjom pokrivenošću.

Prvi vodič Ferrari ima drugo postolje zaredom i peto zaredom u prvih pet, ali pobjeda izostaje više od osam mjeseci ...

Lewis Hamilton (Mercedes)

Un Velika nagrada Azerbejdžana podtekst za Lewis Hamilton: Jučer je dozvolio Bottasu da digne svoju pole poziciju, danas je dopustio saigraču da ga pobijedi na startu i čini se da ga nikada nije doveo u pitanje.

Petostruki svjetski prvak izgubio je vodstvo u F1 svijet 2019 ali potvrdio se kao redovan vozač (šesto postolje zaredom).

Mercedes

La Mercedes bio bojni brod i Baku: četvrti Doppietta u prve četiri utrke Svjetskog prvenstva i šest uzastopnih pobjeda.

Srebrni strijelci već imaju ludo vodstvo nad Ferrarijem: titula je određena?