Najbolje od Tassie Sixesa je teško pobijediti
vijesti

Vozač Hobarta Ashley Madden želi osvojiti svoju drugu titulu Tassie Sixes Classic na Hobart International Speedwayu.

On je u formi, ima jak auto i Ashley Madden misli da ima sve što je potrebno da osvoji Tassie Sixes Classic na Hobart International Speedwayu u subotu uveče.

Problem je što se isto može reći i za ostalih 10 vozača na jednoj od najvećih staza na Tasmaniji.

Madden, 24, koji je osvojio Classic 2004. godine, poludi u subotu nakon što je posljednji put pobijedio u specijalnoj trci.

To ga čini jednim od favorita za najveću godišnju trku Tassie Sixes van državnog prvenstva.

Da bi se ponovo kvalifikovao za Classic, Madden će morati da se nosi sa vrhunskim domaćim vozačima kao što su Noel Russell, Dion Menzie, Marcus Cleary, Darren Graham i Dwayne Sonners.

Russell je vozač kojeg se Madden najviše plaši.

"Njega je veoma teško pobediti, veoma je konzistentan, ima veoma dobar auto, dobrog vozača", rekao je juče Madden.

Russellov XR6 Falcon ima prednost u snazi ​​u odnosu na Maddenov Pontiac GP koji pokreće Holden.

“Falcon motor je četvorolitarski motor sa glavom od legure. Ispušta nekoliko kilovata više od Holdenovog motora”, rekao je Madden.

“Neumorno smo radili na podešavanju guma i ovjesa kako bismo pokušali ići brže.”

"Sigurno ću imati priliku da pobijedim."

"Moram se pobrinuti da uđem u prvih 10 da bih imao pravu šansu."

"Sve dok počnem sa brzim momcima, prilično sam siguran da imam barem šansu za podijum."

Svaki vozač će se takmičiti u dvije runde po 10 krugova kako bi odredio pozicije na startnoj mreži za finale od 20 krugova.

Sa očekivanim poljem od više od 25, neki vozači će propustiti rez.

„Sviđa mi se ujednačenost u razredu, niko nema zaista veliku prednost“, rekao je Madden.

“Postoji prijateljstvo između svih, ako nekome treba pomoć, svi su tu i možemo se utrkivati ​​na svim stazama širom države.”

Kao i Tassie Sixes, sprint automobili će učestvovati u finalnoj rundi svoje nacionalne serije.