F1 2019: Hamilton principe di Monako – Formula 1
1 Formula

Još jedna pobjeda (četvrta u prvih šest utrka F1 Svjetskog prvenstva 2019.) Lewis Hamilton: Vozač Mercedesa osvojio je Veliku nagradu Monaka, pateći više nego što se očekivalo.

Lewis Hamilton osvojio je još jednu pobjedu osvojivši pobjedu za volanom Mercedes il Grand Prix Monaka a Monte Carlo.

Zasluge: Fotografija Michael Regan / Getty Images

Zasluge: Fotografija Dan Istitene / Getty Images

Zasluge: Fotografija Mark Thompson / Getty Images

Uspjeh je pretrpio više nego što se očekivalo za vođu F1 svijet 2019, primoran da se u finalu bori sa Max Verstappen (4. mjesto nakon penala). Iza njega Sebastian Vettel (2 ° C Ferrari, više zbog nedostataka drugih nego zbog svojih zasluga) e Valtteri Bottas (3.). Charles Leclerckoji je počeo 15. zbog strateške greške Ferrari na kvalifikacijama se povukao nakon kontakta sa Niko Hulkenberg.

F1 Svjetsko prvenstvo 2019. - VN Monaka: izvještaji

Lewis Hamilton (Mercedes)

Bolnija pobjeda nego što se očekivalo Lewis Hamilton: Britanski vozač sa zadivljujućom pol pozicijom i odličnim startom stiže do finala Grand Prix Monaka с gume iscrpljen i morao se braniti od Verstappena u ovim uslovima (žaleći se na svoju kutiju više nego što je potrebno).

Uspjeh koji je omogućio vozaču Mercedes (četiri pobjede i dva vicešampiona u šest Grand Prix-a ove godine, šest pobjeda u posljednjih 8 kontroverznih utrka) kako bi učvrstili vodstvo u F1 svijet 2019.

Valtteri Bottas (Mercedes)

rezultat Valtteri Bottas в Grand Prix Monaka: finski vozač osvojio je svoje prvo postolje u karijeri na stazi koju mrzi i da ga nije oštetio Verstappen, lako bi završio utrku u Monte Carlo na drugoj poziciji.

Nordijskom vozaču je trebalo dobro sjedalo kako bi ograničio štetu dok je čekao stazu koja bolje odgovara njegovim performansama, i uspio je: šesti po redu "Top 3" i XNUMX uzastopne Grand Prix -a u "Top XNUMX".

Pierre Gasly (Red Bull)

Un Grand Prix Monaka nezaboravno za Pierre Gasti: peti put u kvalifikacijama, peti u trci i najbrži krug.

Svi će startovati u četvrtom redu zbog tri kaznena mjesta na mreži zbog ometanja Grosjeana tokom kvalifikacija.

Max Verstappen (Red Bull)

Max Verstappen borio se do kraja sa Hamiltonom da prvi pređe cilj Grand Prix Monaka ali je završio (s pravom) na četvrtoj poziciji nakon i 5 sekundi novčane kazne za cijeđenje Botte bez razloga pri izlasku iz boksa nakon zaustavljanja.

Verstappen, prošlogodišnji problem. Monte Carlo kao i u posljednjim krugovima, riskirao je i uništenje Hamiltonove trke tokom pokušaja pretjecanja. Holandskom vozaču ovo je petnaesta uzastopna Velika nagrada u "prvih pet", ali ovo ponašanje u Kanadi može ga spriječiti da nastavi ovaj pozitivan niz.

Mercedes

Još jedna pobjeda (osma po redu) za Mercedes a zbog Verstappena je propustio šesti dubl zaredom.

Čak i danas Monte Carlo Njemački tim je dominirao, osvojivši Grand Prix na 18 zaredom, pri čemu su oba automobila ušla u "pet najboljih".